Σάββατο, 12 Μαρτίου 2016 15:41

Χαντ μπολ Α1 . Ήττα για τον Φίλιππο στο Άργος από τον Διομήδη 28-24 (ημίχρ. 16-12)

Αναρτήθηκε από τον
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Την ήττα γνώρισε η ομάδα χαντ μπολ του Φιλίππου παίζοντας στο Άργος με τον πρωτοπόρο Διομήδη με 28-24 (ημίχρ 16-14) Ο Φίλιππος ήταν μέτριος στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα  εκτός από το α' 15λεπτό του αγώνα , αλλά και στο τελευταίο 5λεπτό όπου θα μπορούσε να κάνει ακόμη και την ανατροπή, αφού έχασε δυο τετ α τε, και ένα πέναλτι. Το παιχνίδι κρίθηκε από το 15' λεπτό  έως το 23' λεπτό όπου σε διάστημα 8' λεπτών ο Φίλιππος δεν πέτυχε ούτε ένα τέρμα και δέχθηκε έξη. Στο β' ημίχρονο ο Φίλιππος δεν μπόρεσε να 'μπει' στο παιχνίδι με τους περισσότερους παίκτες να δείχνουν μία κόπωση , ενώ οι γηπεδούχοι ξέφυγαν γρήγορα και στο σκορ . Οι επιθετικοί του Φιλίππου ΄'μπλοκαρίστηκαν' και δεν είχαν επιλογές για την εστία του Διομήδη. Προς το τέλος του αγώνα όμως ο Φίλιππος προσπάθησε να κάνει την ανατροπή αλλά δεν τα κατάφερε εξ' αιτίας των κακών επιλογών και των εκπληκτικών αποκρούσεων των τερματοφυλάκων του Διομήδη.

Τα 5λεπτά 3-3, 6-5, 9-9, 13-9. 16-12 (ημίχρ) 18-13, 21-16, 23-17, 24-18, 26-21, 28-24 τελικό.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ (Δημήτρης Δημητρούλιας): Κοτανίδης, Μεγαλοοικονόμου 2, Καρκαλάτος, Κρεμαστιώτης 1, Πασσιάς 7, Κοροβέσης, Άντρεγιτς 3, Νικολίτσας, Ντάσεβιτς 2, Τουνγκελίδης, Σαμαράς 3, Μυλωνάς 6, Σειρεκίδης, Λοίζος, Δάσκαλος, Αδ. Παπαδόπουλος 4.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Στέλιος Σεϊρεκίδης): Αρβανιτίδης, Ζλατάνος, Μιχαηλίδης, Αποστολίδης, Ανανιάδης 2, Μπαντής 2, Δεληγιάννης, Σανίκης 5, Βουτσάς, Καρυπίδης 8, Κότσιφας, Δραγκόλας, Τσιλιμπάρης, Τριανταφυλλίδης 1, Παπαδόπουλος 3, Βεσελίνοβιτς 3.

Διαιτητές: Βήτας- Σκλαβενίτης, δίλεπτα: 5-5, πέναλτι: 3/4-4/5.